Zegarek dla mężczyzny

Zegarek to ten element biżuterii, z którego nie powinien rezygnować żaden pan. Zegarki są bowiem niezwykle męskie i pasują do wielu stylizacji, o ile dobrze je dobierzemy.

Elegancko

Zegarki ze skórzanymi paskami świetnie komponują się z garniturem lub koszulą. Gdy mamy do wyboru więcej niż jeden zegarek warto dobrać kolor paska do koloru butów, szczególnie przy eleganckich stylizacjach. Nie jest to oczywiście konieczne gdy na nogach mamy trampki, ale w przypadku skórzanych Oxfordów warto zdecydować się na takie zestawienie.

Na co dzień

Zegarki na skórzanych paskach można oczywiście nosić na co dzień. Jednak panowie preferujący nieco bardziej sportowy styl powinni postawić na casualowe zegarki. Mają one zwykle większą i bardziej rozbudowaną tarczę z odważniejszymi elementami, np. kolorowymi wskazówkami. Zegarki casualowe często są również grubsze od tych formalnych. Mogą być one na różnych rodzajach pasków: skórzanych, kauczukowych, bransoletach czy gumowych. Choć pasują przede wszystkim na co dzień można zakładać je również do eleganckich koszul, ale lepiej unikać grubszych i większych zegarków przy noszeniu garnituru.