Jak dobrze dobierać ubrania

Ubranie powinno nie tylko dobrze wyglądać, ale również dobrze leżeć. Niedopasowanych ciuchów nie uratuje nawet najlepszy design. Wiele osób ma jednak problemy z dopasowywaniem ubrań. W takim razie jakimi zasadami należy kierować się podczas uzupełniania garderoby?

Dobry rozmiar

Nie warto sugerować się tym, że w danym sklepie mamy np. „M-kę”. Inne marki mogą mieć bowiem zawyżone lub zaniżone numeracje i wówczas nie warto upierać się przy jednym rozmiarze. Jeśli widzimy, że ubranie nie leży na nas tak jak powinno koniecznie należy przymierzyć inne rozmiary. To samo tyczy się zakupów przez internet. Gdy przyjdzie nam nieco za duża lub zbyt obcisła bluzka nie warto nosić jej na siłę. Dziś każdy sklep oferuje bowiem wymianę lub zwrot towarów.

Odpowiedni kolor

Mogłoby się wydawać, że każdy może nosić wszystkie barwy – no przecież kolorystyka jest uniwersalna. Jest to jednak błąd. Osoby o bardzo jasnej karnacji mogą źle wyglądać w zbyt ciemnych ubraniach. Nie tylko odcień skóry, ale również kolor włosów czy oczu decydują o tym w czym wyglądamy najlepiej.

Koszulki Polo w sklepie Ozonee.pl